Apartamenty nad morzem na sprzedaż

Apartamenty nad morzem na sprzedażWyobraź sobie, że budzisz się, gdy oczy otwierają promienie słoneczne odbijające się od lazurowego morza. Świeża bryza przynosząca zapach morza zaprasza na dobre śniadanie na tarasie i obserwowanie, jak łodzie pływają po falach odkrywając nowe horyzonty. A jaki będzie twój dzień? Dokładnie taki, jaki chcesz. I nie zapominaj, że nie musisz używać swojego apartamentu tylko do spędzenia wakacji. Home office nad morzem ma również swój niepowtarzalny urok.

Mieszkaj nad morzem. Wybierzesz apartament lub dom?

» Oferta mieszkań i apartamentów nad morzem
» Oferta domów i willi nad morzem

Zakup apartamentu nad morzem odbywa się zgodnie z prawem obowiązującym w kraju zakupu. Mogą być pewne różnice w porównaniu z Polską. W Rellox specjalizujemy się w nieruchomościach za granicą, więc bezpiecznie przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupu. Dzięki naszej pozycji największego sprzedawcy nieruchomości zagranicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej bezpośrednio reprezentujemy deweloperów w szeregu nowych projektów, dzięki czemu można uniknąć płacenia prowizji od zakupu nieruchomości.

Drugi dom w jednej z nadmorskich miejscowości nie jest już dla wielu Polaków niczym nowym ani wyjątkowym. Chcesz do nich dołączyć? Skontaktuj się z nami. Jeżeli nie wybrałeś z naszej oferty nieruchomości, z przyjemnością przygotujemy ofertę dopasowaną do Twojego stylu życia.

Kupno apartamentu za granicą

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego mieszkania lub apartamentu nad morzem, powinieneś pomyśleć o tym, jak chcesz wykorzystać nieruchomość. Ile czasu tu spędzisz, czy planujesz używać go wyłącznie na własny użytek, czy też chcesz go przeznaczyć do dalszego wynajmu. Czy wiesz, że zakup własnej nieruchomości jest również opłacalny finansowo w porównaniu z zakwaterowaniem w hotelu na wakacjach?

Ważna jest również możliwość dojazdu. Do niektórych krajów, takich jak Chorwacja czy Włochy, można łatwo dojechać samochodem, w przypadku bardziej odległych miejsc lub pozaeuropejskich destynacji konieczne jest rozważenie wykorzystania transportu lotniczego.

Zdecydowana większość kupujących nabywa nieruchomości ze środków własnych. Nie jest jednak wykluczony zakup za pomocą kredytu hipotecznego.

Kupując mieszkanie nad morzem trzeba mieć na uwadze, że podobnie jak w Polsce za usługi i energię trzeba będzie zapłacić. Ponieważ są to miejscowości letnie, nie musisz martwić się o rachunki za ogrzewanie w miesiącach zimowych.

Życie na plaży

A co z wynajmem mieszkania za granicą

Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom dalszego wynajmu. Większość właścicieli nie korzysta ze swoich apartamentu na stałe. W tym przypadku apartamenty inwestycyjne to świetny wybór.

Wyspecjalizowane agencje zajmą się pełną obsługą wynajmu i administracji. Właściciel apartamentu otrzymuje dochody bez żadnych zmartwień. Własne użytkowanie w połączeniu z dalszym wynajmem z kompletną administracją jest wykorzystywane głównie w przypadku nowszych nieruchomości w ramach wybranych projektów mieszkaniowych lub deweloperskich.

Jeśli zdecydujesz się kupić apartament poza kurortami, w których te usługi są skonfigurowane, możesz wynająć swoją nieruchomość samemu, na przykład korzystając z portali takich jak Airbnb lub Booking.

Apartamenty nad morzem: najpopularniejsze miejsca dla zakupu

Chorwacja

Apartament nad morzem w Chorwacji to wybór numer jeden w Polsce. Doskonała dostępność komunikacyjna samochodem i samolotem, niższe ceny nieruchomości w porównaniu z lokalizacjami w Europie Zachodniej, krystalicznie czyste morze, historyczne miasta, naturalne piękno. W przypadku Chorwacji można wybrać nieruchomość na wybrzeżu lub kupić apartament na jednej z popularnych wysp, takich jak Brac, Hvar, Korcula, Pag i wiele innych. » Oferta nieruchomości w Chorwacji.

Apartamenty nad morzem w Chorwacji

Hiszpania

Apartamenty w Hiszpanii są również jednymi z najczęściej wybieranych do życia nad morzem. Długi sezon letni, wysokiej jakości usługi, prestiżowe destynacje i nieskończenie długie piaszczyste plaże. To tylko kilka powodów, dla których Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych krajów na świecie pod względem tzw. drugich domów. Oprócz obszarów przybrzeżnych Wyspy Kanaryjskie są bardzo popularne. Interesujące są również Baleary, przede wszystkim Minorka czy Majorka. W szczególności Majorka płaci za ekskluzywne miejsce docelowe i odpowiadają temu odpowiednie ceny nieruchomości. » Oferta nieruchomości w Hiszpanii.

Apartamenty nad morzem w Hiszpanii

Włochy

Ciekawą opcją jest zakup apartamentu nad morzem we Włoszech, gdzie jest duży wybór nieruchomości na wybrzeżu Adriatyku, w południowych Włoszech, na Riwierze Liguryjskiej lub w pięknej Toskanii. Nie powinniśmy zapominać o Sardynii, wyspie będącej autonomicznym regionem Włoch. We Włoszech istnieje wybór luksusowych apartamentów spełniających wymagania najbardziej wymagających, istnieje możliwość zakupu mieszkań w korzystniejszych cenach. » Oferta nieruchomości we Włoszech.

Apartamenty nad morzem we Włoszech

Francja

Riwiera Francuska - Côte d'Azur lub, jeśli chcesz, Lazurowe Wybrzeże to jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc na świecie. W okolicznych kurortach spotykają się i cumują osobistości świata biznesu, sportu i kultury. Mentona, Monako, Nicea, Cannes, Fréjus, Saint-Raphaël, Saint-Tropez. To tylko niektóre ze znanych tutaj kurortów. Oczywiście ceny mieszkań tutaj korespondują z prestiżem danej lokalizacji, a kupując tu mieszkanie trzeba będzie sięgnąć głębiej do kieszeni. » Oferta nieruchomości we Francji.

Apartamenty nad morzem we Francji

Grecja

Grecja, kolebka europejskiej cywilizacji, kraj o bogatej historii, ma również piękne wybrzeża. Nawet w przypadku Grecji można wybierać między jej kontynentem, który obejmuje piękne półwyspy, a zamieszkaniem na jednej z wysp. Jeśli planujesz użytkować mieszkanie praktycznie przez cały rok, rozważ zakup nieruchomości na Krecie. Temperatura morza nie spada tutaj poniżej 16 ° C nawet w najzimniejsze miesiące. » Oferta nieruchomości w Grecji.

Apartamenty nad morzem w Grecji

Bułgaria

Jedną z opcji zakupu apartamentu nad morzem jest także Bułgaria. Dlaczego większość Polaków woli Chorwację od Bułgarii? Jako powód najczęściej podajemy bardziej skomplikowany transport, niższy poziom usług, oraz fakt, że to nie jest to tak prestiżowa i poszukiwana lokalizacja. Na korzyść Bułgarii z kolei przemawiają niezliczone piaszczyste plaże. W Bułgarii nowe budownictwo jest ograniczone prawem w odległości 100 metrów od morza. Mieszkania we wcześniej wybudowanych domach w tej strefie chronionej mogą zatem mieć interesujący potencjał do przyszłego wzrostu wartości. » Oferta nieruchomości w Bułgarii.

Kierunki pozaeuropejskie

Możesz także kupić mieszkanie lub apartament nad morzem poza Europą. Wielu Polaków zainwestowało w mieszkania w USA, zwłaszcza na Florydzie, gdzie mieszka duża społeczność polska, w tym byli zawodnicy NHL i inni sportowcy. Możesz także wybrać Karaiby, Dubaj, Mauritius lub Wyspy Zielonego Przylądka.

Jesteś zainteresowany kupnem mieszkania, apartamentu lub innej nieruchomości nad morzem? Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy w wyborze.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: