Austria: raj dla inwestorów w nieruchomości

W ostatnich latach austriackie nieruchomości przyciągają coraz więcej inwestorów z zagranicy.

Wiąże się to z doskonałą lokalizacją kraju, piękną przyrodą, bogatą ofertą umożliwiającą uprawianie sportów w każdym sezonie oraz szybkim wzrostem wartości nieruchomości.

Duża część inwestorów pochodzi z sąsiednich krajów. Oprócz Niemców, Czechów i Węgrów, sporą ich część stanowią Włosi (szczególnie mieszkańcy obszarów przygranicznych, jak np. Alto Adige). Włoscy inwestorzy poszukują nieruchomości położonych w bardziej perspektywicznych rejonach.

Chodzi przede wszystkim o regiony alpejskie. Ceny austriackich nieruchomości położonych w górach są znacznie atrakcyjniejsze niż ceny podobnych obiektów ulokowanych we Francji i we Włoszech. W jednym z najpopularniejszych włoskich regionów Val Badia, średnia cena mieszkania wynosi około 12.000 euro za metr kwadratowy. W równie popularnym austriackim regionie oddalonym od Val Badia zaledwie kilkadziesiąt kilometrów, cena może być o jedną trzecią mniejsza.

Największe zainteresowanie zagranicznych inwestorów skupione jest na nieruchomościach w Tyrolu i zachodniej Austrii, szczególnie w dużych miastach, takich jak WiedeńSalzburg.

Wiceprezydent Tyrolu Hannes Gschwentner wspomniał, że w ostatnich miesiącach doszło do wzrostu cen nieruchomości aż o 30 %, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. W osobnym artykule pisaliśmy na temat cen nieruchomości w Austrii.

» Oferta nieruchomości na sprzedaż w Austrii

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: