Festiwal filmowy czyni z Cannes atrakcyjną lokalizację

Zakończony niedawno Festiwal Filmowy w Cannes potwierdził coraz bardziej wyraźną tendencję – z roku na rok rośnie liczba firm i przedsiębiorstw z branży filmowej inwestujących w lokalne nieruchomości.

Coroczny festiwal filmowy jest bez wątpienia największym wydarzeniem na francuskim Lazurowym Wybrzeżu. Do Cannes przybywa ponad 30.000 osób z branży filmowej, w tym dużo gwiazd. Wielu z nich zaczyna inwestować również w innym sektorze, którym jest rynek nieruchomości.

Rosnące koszty zakwaterowania motywują filmowców do zakupu nieruchomości w Cannes. Dzięki temu mają komfortowe zakwaterowanie i oszczędzają na drogich wynajmach. Według statystyk, ceny mieszkań w ostatnim czasie wzrastają każdego roku o prawie 16%.

Niektóre przedsiębiorstwa filmowe wysyłają do Cannes dziesiątki swoich pracowników już na kilka tygodni przed festiwalem. Odbija się to oczywiście na kosztach – wyłącznie zakwaterowanie dla menadżerów i producentów może sięgać nawet do 100 tysięcy euro rocznie (zakwaterowanie w dwupokojowym mieszkaniu podczas festiwalu to około 6 000 euro za tydzień). Długoterminowe inwestycje w mieszkania lub wille zaczynają mieć jeszcze większy sens, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że niektóre nieruchomości są zajęte już kilka lat z góry.

Nieruchomości są użytkowane przez cały rok, a nie tylko w czasie trwania festiwalu. Najbardziej popularne są luksusowe apartamenty w pobliżu Pałacu Festiwalowego i ekskluzywne wille na obrzeżach miasta.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: