Francuskie banki przyciągają zagranicznych inwestorów dogodnymi hipotekami

Zainteresowanie hipotekami we Francji wciąż rośnie. Powodem są niskie stawki procentowe, które i w tym roku powinny się utrzymać na tym samym poziomie. Eksperci uważają, że jest to dokonały czas dla osób zastanawiających się nad zakupem nieruchomości we Francji.

Francuskie banki pożyczają do 80% kwoty całkowitej. Przy dwudziestopięcioletnim okresie spłaty, odsetki wyniosą do 2,4%. Tendencja ta powinna się utrzymać przynajmniej do końca tego roku. Coraz więcej banków jest także zainteresowanych pożyczkami udzielanymi zagranicznym inwestorom poszukującym nieruchomości we Francji.

Popyt na nieruchomości w 2012 roku wzrósł dopiero na początku sierpnia tegoż roku. Związane to było z niskimi stopami procentowymi, które spadły średnio o 0,5 – 0,85 %.

Spadł francuski indeks TEC 10 i zmniejszyło się zainteresowanie pożyczkami na mieszkanie. Dlatego obniżenie oprocentowania kredytów ma być „wabikiem” dla potencjalnych inwestorów. W praktyce różnica w oprocentowaniu jest dość wyraźna. Przy pożyczce 200 tysięcy EUR na 20 lat, w grudniu nabywca zapłacił miesięcznie o 80 EUR mniej, niż w styczniu. Tym samym przez 20 lat oszczędzi 20 tysięcy EUR.

Najnowsze badania pokazują, że więcej osób decyduje się na niższe pożyczki z krótszym okresem spłaty. Niektóre banki dostosowały przepisy dotyczące kredytów oferując specjalne programy dla młodych, a także zmniejszyły minimalny miesięczny dochód niezbędny do uzyskania pożyczki. Stwarza to korzystną sytuację dla obcokrajowców potrzebujących hipoteki do zakupu nieruchomości rekreacyjnej we Francji.

» Oferta nieruchomości we Francji

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: