Hiszpania to idealne miejsce na spokojne życie na emeryturze

W porównaniu z innymi krajami europejskimi, Hiszpania oferuje najwyższy standard życia przy jednoczesnych najniższych kosztach utrzymania, co dla wielu emerytów stanowi bardzo ważny czynnik decydujący o wyborze tego kraju na miejsce spędzenia spokojnej starości.

Biorąc pod uwagę i inne czynniki, jakimi są: bogata oferta nieruchomości, życie towarzyskie, dobra opieka zdrowotna, fascynująca, tętniąca życiem kultura, to stanie się jasne, dlaczego właśnie Hiszpania jest najpopularniejszym krajem europejskim, w którym postanowiło zamieszkać wielu emerytów z różnych zakątków świata.

Koszty utrzymania

Para emerytów może spokojnie żyć w Hiszpanii ze swojej emerytury. Koszty utrzymania, codzienne wydatki oraz przyjemności są z grubsza na tym samym poziomie, jak w kraju ojczystym. Niezbyt wygórowane ceny pozwalają na odwiedziny w restauracji, prowadzenie życia towarzyskiego oraz uregulowanie opłat i podatków.

Życie towarzyskie

Najczęściej wybierane rejony tętnią życiem oraz przyciągają aktywne i towarzyskie osoby tworzące lokalne społeczeństwo. W takich miejscach nie zabraknie wielu atrakcji umożliwiających wspólne spędzanie czasu, jak np. kluby golfowe, sportowe, różnorodne organizacje kulturalne, charytatywne, liczne kawiarnie, świetlice ze spotkaniami tematycznymi i wiele innych.

Zdrowy tryb życia

Dzięki doskonałym warunkom klimatycznym i różnorodnym terenom, Hiszpania jest wprost wymarzonym krajem do prowadzenia aktywnego, zdrowego stylu życia. Oferta sportowa jest bardzo szeroka: od gry w golfa i tenis, przez żeglarstwo, nurkowanie, po jazdę na rowerze, pieszą turystykę oraz bogatą paletę zajęć fitness. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie – od spokojnych zajęć relaksacyjnych, po intensywne ćwiczenia sportowe. Do tego słońce i zdrowa kuchnia śródziemnomorska pozwolą na długie zachowanie zdrowia i pogody ducha.

Klimat

Jeżeli decydujecie się na zmianę miejsca zamieszkania na emeryturze, na pewno wybierzecie taki zakątek, w którym panują przyjazne warunki klimatyczne. Słońce, przyjemne temperatury, możliwość częstego i długiego przebywania na świeżym powietrzu otworzą przed wami szerokie spektrum możliwości prowadzenia interesującego i aktywnego życia. No i najważniejsze, kto nie marzy o zamieszkaniu nad morzem?

Opieka zdrowotna

Według Światowej Organizacji Zdrowia, hiszpański system opieki zdrowotnej jest jednym z najlepszych na świecie. Korzystanie z usług zdrowotnych jest dla większości emerytów bezpłatne, pod warunkiem, że mają prawo do bezpłatnych usług w swoim własnym kraju. Oprócz tego, w hiszpańskich aptekach są znacznie tańsze leki, niż w większości krajów europejskich, co na pewno będzie dużym plusem szczególnie dla osób cierpiących na schodzenia chroniczne.

Hiszpania jest jednym z najbardziej słonecznych, bardzo towarzyskich, zdrowych, niezbyt drogich oraz fascynujących pod względem kulturowym krajów Europy. Dlatego nie dziwi, że przeprowadza się tu wiele osób, które przeszły na emeryturę. Chcesz również do nich dołączyć?

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: