Inwestycja w nieruchomości zagraniczne Czego należy unikać?

W nawiązaniu do poprzedniego artykułu „Nieruchomości: Dochody dla inwestora dynamicznego i konserwatywnego” na temat odpowiednich okazji do inwestycji w nieruchomości zagraniczne należy zwrócić również uwagę na niektóre okoliczności, które warto uwzględnić inwestując w nieruchomości zagraniczne. Jakie błędy popełniają inwestorzy w nieruchomości podczas planowania i realizacji inwestycji? Poniżej przedstawiamy dwa typowe przykłady:

Przykład złej inwestycji 1:

Mieszkanie w Lofer, Austria

  • Cena kupna: 65 000 EUR
  • Kupione w celu czerpania zysków z czynszu za pomocą wynajmowania turystom.

Istniejące problemy:

  • Zła lokalizacja – z dala od głównych kurortów narciarskich.
  • Zły stan mieszkania – zniszczone wnętrze, nieatrakcyjne dla turystów.
  • Niski czynsz w związku z lokalizacją i stanem.
  • Brak administracji wynajmu – właściciel wynajmuje samodzielnie za pośrednictwem internetu i ma problem z zapewnieniem dodatkowych usług związanych z najmem – sprzątanie, przekazanie kluczy itp.
  • Ze względu na brak administracji najmu właściciel musi poświęcać więcej czasu na organizację pobytu turystów (koszty komunikacji, stracony czas itp.)

Lekcja: Jeśli chcą Państwo wynajmować nieruchomość, należy inwestować w dobre lokalizacje o nasilonym ruchu turystycznym. Nie wolno lekceważyć procesu administracji najmu. Jeśli nie chcą Państwo poświęcać czasu na proces najmu, należy go pozostawić profesjonalistom.

Przykład złej inwestycji 2:

To nie jest konkretny przykład, lecz raczej opis niewłaściwej taktyki inwestowania, którą często praktykowano w Hiszpanii.

Na przykład: Mieszkanie w Costa Brava, Hiszpania

  • Cena kupna: około 80 000 EUR po obniżce o 50 %
  • Kupione w charakterze inwestycji długoterminowej, przy spekulacji zakładającej wzrost cen nieruchomości.
  • Obniżka wydaje się interesująca, lecz faktyczna wartość nieruchomości i tak jest niższa niż 80 000 EUR. Dlaczego? Ponieważ nieruchomość należy do projektu deweloperskiego, który nie został ukończony (deweloper nie wykończył powierzchni wspólnych, jak basen, sklepy i restauracje). W międzyczasie deweloper zbankrutował i projekt przejął bank, który jest jego aktualnym właścicielem. Bank nie ukończy realizacji projektu i będzie szukał możliwości sprzedaży całego projektu inwestorowi. Może to zająć wiele lat, a w tym okresie wartość nieruchomości będzie spadać. Płynność nieruchomości (odsprzedaż mieszkania) jest bardzo niska.

Lekcja: należy ostrożnie wybierać projekty deweloperskie w procesie realizacji w krajach z nadwyżką nieruchomości (np. Hiszpania).

Czy są Państwo zainteresowani konsultacją w zakresie wyboru i realizacji odpowiedniej okazji inwestycyjnej? Prosimy o kontakt.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: