Inwestycje w zagraniczne nieruchomości

Akcje, forex, towary, nieruchomości... istnieje wiele możliwości inwestycyjnych. W poniższym artykule skupimy się na inwestycjach w zagraniczny rynek nieruchomości.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości

Inwestycje w rynek nieruchomości są jedną z najbezpieczniejszych form ulokowania pieniędzy. Niskie ryzyko połączone z solidnym przychodem jest najlepszą ochroną oszczędności przed inflacją. Nieruchomości są także doskonałą formą zabezpieczenia (np. na emeryturze) dla mniejszych inwestorów. O tym rodzaju inwestycji powinni pamiętać również średni i większy przedsiębiorcy, w przypadku których stopień dywersyfikacji, czyli podział majątku między akcje, obligacje, towary, nieruchomości itp. zmniejsza potencjalne ryzyko inwestycyjne.

W przypadku rynku nieruchomości wahania cen są mniejsze, niż ma to miejsce na rynku akcji czy towarów. Sytuację tę można było zaobserwować podczas ostatniego kryzysu, gdy wartość nieruchomości nie spadła tak bardzo, jak na innych rynkach.

Rynek nieruchomości jest doskonałym rodzajem inwestycji dla mniej doświadczonych biznesmenów. Mogą się po nim poruszać z hasłem „tanio kupić, drogo sprzedać", a dodatkowo sporo zarobić na przychodach z najmu nieruchomości.

Z drugiej strony, nieruchomości nie są odpowiednie dla inwestorów krótkoterminowych, ponieważ minimalny okres zwrotu inwestycji to trzy, ale częściej pięć aż dziesięć lat. Nie jest to także najlepszy wybór dla osób, które mogą potrzebować szybkiego dostępu do swoich ulokowanych pieniędzy. Należy się także liczyć z dłuższym okresem, zanim uda się nieruchomość korzystanie sprzedać.

Inwestycje w nieruchomości w zagranicy

Po wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, przed Polakami otworzyły się nowe możliwości. Nabycie nieruchomości w zagranicy jawiło się jako doskonała alternatywa do krajowych  inwestycji, która może przynieść ciekawe, dodatkowe bonusy. Zagraniczne nieruchomości są coraz bardziej dostępne, a to dzięki wzrostowi standardu życia oraz relatywnie stabilnej walucie. Polacy, podobnie jak Brytyjczycy, Niemcy, Holendrzy oraz obywatele innych krajów Europy Północnej i Środkowej, stają się właścicielami domów i mieszkań nad morzem, w Alpach oraz w światowych metropoliach, jak Londyn, Paryż, Berlin, Wiedeń i Salzburg. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma rodzajami zagranicznych nieruchomości.

Jeżeli zastanawiają się Państwo nad ulokowaniem swoich pieniędzy w nieruchomościach, zapraszamy do wypełnienia osobistego profilu inwestycyjnego. Na jego podstawie przygotujemy ofertę, która spełni Państwa oczekiwania. Wypełnienie kwestionariusza nie zajmie więcej niż kilka minut.

Główne powody nabycia nieruchomości w zagranicy:

1. Nabycie nieruchomości w celach inwestycyjnych

Ulokowanie środków finansowych i oszacowanie korzyści inwestycyjnych najbardziej się opłaci w dużych miastach. Tamtejsze nieruchomości nie tylko zyskują na wartości w czasie, ale w większości można liczyć na dochód płynący z wynajmu długoterminowego. W przypadku takich nieruchomości, podpisywane są umowy z gwarantowanym miesięcznym przychodem.

2. Nabycie nieruchomości w celach rekreacyjnych

Coraz więcej Polaków spędza wakacje i urlopy nie tylko na swoich działkach i na Mazurach, ale i nad morzem oraz w Alpach. W tym celu wybierają dla siebie najodpowiedniejsze nieruchomości rekreacyjne.

3. Połączenie inwestycji z rekreacją

Połączenie przychodu z najmu z możliwością korzystania z własnej nieruchomości jest najczęściej wybieraną opcją, na którą decydują się nabywcy zagranicznych nieruchomości. Właściciel takiej nieruchomości korzysta z niej przez kilka tygodni w roku, a przez resztę czasu obiekt jest krótkoterminowo wynajmowany. Sprawami administracyjnymi oraz wynajmem zajmuje się specjalistyczna agentura. Właścicielowi pozostaje jedynie korzystanie z uroków własnego obiektu oraz relaks. Dodatkowo można skorzystać z bonusów płynących z takiego rodzaju nieruchomości. Jako przykład może posłużyć Austria, gdzie nabywca może odliczyć wysokość podatku VAT od ceny nabycia nieruchomości. W przypadku niektórych projektów mieszkaniowych można wymienić okres własnego użytkowania obiektu na darmowy pobyt w około dwustu miejscach we Francji, Hiszpanii, a także w Karabinku.

4. Relokacja

Jeszcze nie tak dawno zmiana miejsca zamieszkania (oprócz dobrowolnej i przymusowej emigracji) była nie do pomyślenia. Dziś nic już nie stoi na przeszkodzie spędzić np. emeryturę na słonecznym wybrzeżu. Jako pierwsi w Europie korzystali z tego Anglicy, którzy wraz z przejściem na emeryturę przeprowadzali się do Hiszpanii lub Francji. Coraz więcej osób zmienia miejsce zamieszkania decydując się na studia w innym mieście i kraju. Podobna sytuacja dotyczy osób wyjeżdżających za pracą. I nie chodzi tylko o pracowników, ale i o pracodawców.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie nieruchomości za granicą:

  • Cele nabycia – rekreacyjne, inwestycyjne, trwała zmiana miejsca zamieszkania itd.
  • Określenie rodzaju nieruchomości – tylko na własny użytek, połączenie własnego użytkowania z wynajmem, tylko i wyłącznie w celu wynajmu dalszym osobom.
  • Łatwość dojazdu – szczególnie w przypadku własnego użytkowania nieruchomości.
  • Lokalizacja – kraj, rejon, konkretne miejsce.
  • Ceny nieruchomości w danym kraju, dodatkowe opłaty związane z nabyciem i utrzymaniem obiektu - Wybór między nowym a starszym budownictwem.
  • Sposób finansowania – z własnych środków, za pomocą kredytu hipotecznego.
  • Poziom i dostępność niezbędnych usług w miejscu nabycia nieruchomości.
  • Zagadnienia prawne i podatkowe – nabycie nieruchomości jest zawsze związane z ustawodawstwem obowiązującym w miejscu zakupu
  • Aktualna sytuacja panująca na danym rynku nieruchomości.

» Zapraszamy do zapoznania się z bazą danych nieruchomości w zagranicy na sprzedaż.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: