Nieruchomości nad morzem na sprzedaż

Wiele osób marzy o nabyciu nieruchomości w zagranicy. Szczególnie takiej, która położona jest bezpośrednio nad morzem. Jeżeli należą Państwo do tej grupy, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Nie zabraknie w niej domów i apartamentów w Chorwacji, Hiszpanii, we Włoszech, Francji, Grecji, Bułgarii, a także na Florydzie i Karaibach.

» Oferta nadmorskich nieruchomości na sprzedaż.

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomość nad morzem

Nabycie nieruchomości nad morzem jest często motywowane chęcią posiadania drugiego domu oraz wizją opłacalnej inwestycji. Nabywca nieruchomości w popularnym i pożądanym rejonie może mieć pewność, że z czasem jego obiekt zyska na wartości. Dotyczy to głównie nieruchomości położonych w pierwszej linii zabudowań od brzegu morza. Liczba tego typu obiektów jest ograniczona, a dodatkowo w wieku krajach obowiązuje zakaz budowania nowych obiektów w nadmorskim paśmie.

Jeżeli zdecydują się Państwo wynająć swój dom albo apartament, można liczyć na przyzwoity dodatkowy dochód. Jak to działa? W okresie, w którym właściciel nie korzysta z nieruchomości, jest ona krótkoterminowo wynajmowana osobom przyjeżdżającym do kurortów nadmorskich na wakacje i urlopy. Serwisem i wszelkimi sprawami administracyjnymi zajmują się specjalistyczne agentury i tour operatorzy. Właściciel nie musi praktycznie nic robić.

Zakup nieruchomości nad morzem

Zakup nieruchomości jest zawsze regulowany prawem obowiązującym w danym kraju. Więcej informacji na temat procesu zakupu nieruchomości w zagranicy znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji, wystarczy się z nami skontaktować.

Gdzie i jaki rodzaj nieruchomości warto nabyć

Dom, mieszkanie, teren, działka budowlana? To zasadnicze pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, zanim zakupi się nieruchomość nad morzem. Mieszkania i apartamenty są tańsze, a utrzymanie ich mniej wymagające. Z drugiej strony dom albo luksusowa willa może zaoferować pełną prywatność i doskonały komfort.

Osoby zainteresowane tylko i wyłącznie posiadaniem domu w zagranicy będącego odzwierciedleniem ich wizji, na pewno będą poszukiwały działki budowlanej. O możliwościach nabycia terenu w Chorwacji pisaliśmy już w osobnym artykule.

Nieruchomości nad morzem, czyli na co należy zwrócić szczególną uwagę

Decydując się na zakup nieruchomości w niektórych terenach nadmorskich, należy wziąć pod uwagę możliwości dojazdu. Na początku mogą Państwo odpowiedzieć sobie na pytania, jak często i jak długo będę korzystał z domu lub mieszkania? Czy odległość jest taka, że dojazd samochodem nie zabierze zbyt dużo czasu? Warto sprawdzić także alternatywne możliwości dojazdu, jak np. podróż pociągiem lub autobusem. Jeżeli preferują Państwo transport lotniczy, należy najpierw ustalić, czy nieruchomość położona jest w pobliżu międzynarodowego lotniska i jak wygląda transport z lotniska do nieruchomości.

Przy zakupie nieruchomości nie należy zapominać o dodatkowych opłatach, jak np. podatki oraz o kosztach związanych z utrzymaniem i funkcjonowaniem obiektu, jak oczywiście prąd, media, ubezpieczenie, opłaty administracyjne.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: