Nowości z Tyrolu na sezon 2014/2015

Jesteś właścicielem nieruchomości w austriackim Tyrolu lub właśnie przymierzasz się do jej nabycia? Zapraszamy do zapoznania się nowościami i atrakcjami, które czekają w zbliżającym się sezonie zimowym.

Nowe wyciągi i bogatsza infrastruktura

Jedną z największych inwestycji w tym sezonie jest odnowienie wyciągu narciarskiego w Ischgl. Pierwotny dwudziestoczteroletni wyciąg krzesełkowy z miejscami dla czterech osób zostanie zastąpiony nowoczesnym wyciągiem za 40 milionów Euro.

Nowy obiekt będzie wyciągiem gondolowym z 31 kabinami i miejscem dla maksymalnie 28 pasażerów. Narciarze i snowboardziści będą teraz potrzebować około dziewięciu minut na wjazd na szczyt Pardatschgrat (2624 m n.p.m). Kolejka jest w stanie wywieźć na szczyt 2800 osób na godzinę. Inwestycja związana jest z długo oczekiwanym otwarciem kolejki linowej w Piz Val Gronda.

Rozległa modernizacja przebiega także w miejscowości SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental położonej na zachód od Kitzbühel. Inwestycje o łącznej wartości 23 mln euro obejmują różne innowacje i rozbudowę całego areału. Największy ośrodek narciarski w Austrii rozrośnie się na niesamowitych 280 kilometrów połączonych tras narciarskich.

Wymiana kolejki czeka także ośrodek w Scheffau, w którym czteromiejscowa kolejka zostanie zastąpiona przez nowoczesny wyciąg z ośmioma miejscami. Nowy wyciąg ma pomóc w uwolnieniu dość obleganego wyciągu na trasach Brixen/Söll i Scheffau/Ellmau. Ośrodek nabył również 25 nowych armatek śnieżnych oraz zainwestował w remont oraz modernizację lokalnych restauracji i punktów gastronomicznych.

Odnowę i modernizację wyciągów zaplanowano również w dolinie Ötztal, w popularnym ośrodku zimowym Sölden. W planach jest przedłużenie czteromiejscowej kolejki Wasserkar o 560 m, co przedłuży ulubioną czarną trasę. Istotne będzie wybudowanie kolejki sześciomiejscowej z nowoczesnym systemem chroniącym przed wiatrem i złymi warunkami klimatycznymi oraz z możliwością odłączania kabin.

Nowe atrakcje dla odwiedzających te rejony

Wielką nowością tego sezonu będzie Freeride Camp w centrum Alpbach, oferujący specjalne kursy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy, którzy już próbowali swoich sił w tej dyscyplinie. Kursy zaplanowano w wybranych terminach w sezonie. Każdy z nich będzie trwał tydzień. Cena obejmuje wyposażenie i osprzęt w przypadku lawiny.

Coraz popularniejszej dyscyplinie freeride będzie również poświęcona specjalna akcja w centrum Kitzbühel. Po bardzo udanym pierwszym roczniku czeka na gości kolejny Tydzień z Freeride, który obejmuje np. bezpłatne testowe nart freeride, różne pokazy filmowe i bogaty program imprez towarzyszących.

Dla miłośników nart i snowboardu przygotowano specjalne kursy zamierzone na slalom z mijaniem bramek lub na skoki i różne triki w parkach zimowych.

Na tym lista atrakcji i nowości na pewno się nie kończy. Z Amy Williams, złotą medalistką olimpijską, można przeżyć wyjątkowe chwile podczas przejażdżki bobslejem. Będzie to na pewno niezapomniane przeżycie w towarzystwie gwiazdy światowego formatu na doskonałej drodze bobslejowej w pobliżu Innsbrucku.

Dla tych, którzy chcą spędzić dzień inaczej, niż na stokach narciarskich, czeka wiele atrakcji na świeżym powietrzu, jak np. tradycyjne targi świąteczne w Tyrolu, turystyka zimowa, wycieczki na rakietach śnieżnych lub biegówkach i spacery po malowniczych trasach zimowych.

Smakosze na pewno nie będą zawiedzeni miejscowymi kulinariami. Lokalne restauracje i punkty gastronomiczne oferują wysublimowane desery, wyraźne sery, wykwintne wina i różne regionalne specjały.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: