Toskania: ekskluzywna lokalizacja dla zakupu nieruchomości we Włoszech

Toskania, obszar w środkowych Włoszech, opłukiwana od zachodu falami Morza Liguryjskiego i Tyreńskiego, jest faktyczną oazą spokoju na Półwyspie Apenińskim. Dzięki swojej wyjątkowej atmosferze jest miejscem, które przyciąga osoby zainteresowane zagranicznymi nieruchomościami z całego świata.

Mimo to nie musicie się Państwo obawiać, żeby w pobliżu Waszego domu wyrosłyby nowe zabudowania, które swoim charakterem zakłócałyby malowniczy czar tutejszego regionu. Nowe budownictwo jest tu kategorycznie ograniczone. To powoduje na drugiej stronie wyższe ceny nieruchomości w Toskanii. I tu obowiązuje zasada, że wyjątkowość nieco kosztuje. Nagrodą może być niepowtarzalny widok na morze z tarasu waszego nowego domu.

Toskania, to urodzajny umiarkowanie pofałdowany krajobraz z winnicami i kwitnącymi łąkami, gdzie prawie na każdym kroku mogą do nas przemawiać opowieści z historii cywilizacji europejskiej.

Obszar pomiędzy Florencją i Sieną jest kolebką Chianti, jednego z najbardziej znanych win włoskich. Sprzedają się one w typowych oplecionych słomą butelkach z czarnym kogutem, który jest symbolem Chianti.

Poświęć uwagę również następującym stronom:

Obok bezlicznych mniej znanych miejsc, z których wszystkie mają coś do zaoferowania gościom, należy nadmienić trzy miasta, które są chlubą całych Włoch: Florencję, Sienę i Pizę.

Florencja jest stolicą Toskanii. Jest to miasto o bogatej historii, jego centrum historyczne jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Właśnie tu narodził się renesans, czego dowodem są niezliczone zabytki architektoniczne i inne, których w mieście jest naprawdę pełno.

Siena leży w samym sercu Toskanii. Słynny jest tu przede wszystkim Plac Piazza del Campo. Chyba Was nie zdziwi, że także Sienę możemy znaleźć na Liście Zabytków Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Piza zawdzięcza światową sławę krzywej wieży, którą znajdziemy na Piazza dei Miracoli. Pierwotnie wieża miała być najwyższą dzwonnicą swego czasu, ale kiedy w czasie budowy przejawiło się jej nachylenie, doczekała się w końcu tylko sześciu pięter zakończonych klatką na zawieszenie dzwonów.

Odwiedź naszą bazę danych nieruchomości we Włoszech.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: