Wskazówki dotyczące zakupu nieruchomości w Alpach

Wciąż wzrasta zainteresowanie nieruchomościami na sprzedaż położonymi w alpejskich kurortach zimowych. Jednym z powodów jest problem ze znalezieniem noclegu w sezonie lub bardzo wysokie ceny, za jakie wynajmowane są pokoje, mieszkania oraz domy.

Apartamenty bezpośrednio przy stokach narciarskich są doskonałą inwestycją, która umożliwia właścicielowi korzystanie z nieruchomości przez kilka tygodni w roku, a przez resztę czasu wynajmowanie. Dodatkowo, ceny nieruchomości w Alpach wciąż rosną, co jeszcze bardziej podkreśla fakt, że jest to doskonała, dochodowa inwestycja.

Największą popularnością cieszą się Alpy austriackie i francuskie, kilka szwajcarskich kantonów oraz południowy rejon Włoch. Zainteresowanie skupione jest na mniejszych apartamentach położonych przy stokach narciarskich. Znajdują się zazwyczaj w specjalnie w tym celu wybudowanych obiektach, które oferują odpowiedni komfort w stosunku do ceny.  W mniejszych resortach cena zrekonstruowanego, ładnego apartamentu wynosi około 100 tysięcy EUR.

Wybierając nieruchomość, należy zwrócić szczególną uwagę na jej usytuowanie, możliwości dojazdu, wysokość w której się znajduje (gwarancja śniegu przez cały sezon przy położeniu nad 2000 m), wielkość samego resortu oraz długość tras narciarskich.

Dużym plusem jest obecność ogrzewanej przechowalni nart. Coraz więcej obiektów wyposażona jest w saunę, jacuzzi oraz podgrzewane baseny zewnętrzne. Obecnie największym popytem cieszą się mieszkania typu „ski-in/ski-out“, które położone są bezpośrednio na stokach narciarskich lub tuż przy nich.

Decydując się na nabycie nieruchomości w celach inwestycyjnych, należy również sprawdzić, jeśli i w lecie okolica dostarczy atrakcji turystycznych i sportowych. Taka nieruchomość przyniesie większy zysk niż obiekt, który można wynajmować tylko w sezonie zimowym.

» Oferta nieruchomości w alpejskich ośrodkach zimowych.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: