Wzrost czynszów w Londynie

Czynsze w Londynie wzrosły o prawie pięć procent. Podczas gdy w 2012 r. przeciętny miesięczny czynsz wynosił 1 538 funtów, rok wcześniej był mniejszy o 62 funty. Największy wzrost cen odnotowano w południowo-wschodniej części Londynu, gdzie czynsze wzrosły średnio od 11 do 13 procent, a w północnej części Londynu od 8 do 10 procent.

Czynsze są podnoszone zwłaszcza w tych częściach stolicy, które kiedyś należały do mniej popularnych. Ma to związek ze znacznym wzrostem cen w najpopularniejszych dzielnicach, które z kolei dla wielu stały się zbyt drogie.

Wydłużył się także okres wynajmowania mieszkań z 14 na 15 miesięcy. W niektórych obszarach średnia długość wynajmu sięga nawet 17 miesięcy. Jest to związane ze wzrostem cen i chęcią utrzymania przez lokatora jak najdłużej czynszu tej samej wysokości. Pozostając dłużej w jednym mieszkaniu, lokatorzy chcą zmniejszyć koszty związane z przeprowadzką oraz wszelkimi opłatami administracyjnymi. Sytuacja ta jest także zadowalająca dla właścicieli nieruchomości, ponieważ okres, w którym obiekt pozostaje pusty, znacznie się skraca.

W wyjątkowych przypadkach, właściciele wcześniej uzgadniają z najemcą ewentualny wzrost czynszu, który jest uzależniony od sytuacji rynkowej.

Wraz z rozwojem rynku z wynajmem mieszkań, trudniej znaleźć potencjalnemu nabywcy odpowiednią dla siebie nieruchomość.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: