Finansowanie

Zakup nieruchomości za granicą można sfinansować w formie kredytu hipotecznego.

a) Kredyt hipoteczny z banku zagranicznego w kraju, gdzie znajduje się kupowana nieruchomość:

Banki zagraniczne w większości krajów UE są przygotowane do udzielenia kredytu hipotecznego także obcokrajowcom z krajów UE na warunkach spełnienia standardowych wymogów wypłacalności klienta oraz zabezpieczenia. Zabezpieczenie polega na zastawieniu kupowanej nieruchomości w danym kraju. Stawki procentowe w krajach UE są dość podobne. W poszczególnych krajach mogą różnić się jednorazowe opłaty za udzielenie kredytu i wpis zastawu. W ramach usług świadczonych kupującemu Rellox zapewnia załatwienie kredytu hipotecznego z banku zagranicznego.

b) Kredyt hipoteczny z banku polskiego:

Niektóre banki miejscowe są również zdolne do udzielenia kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości za granicą (na razie tylko w ramach UE) jednak pod jednym warunkiem. Polskie banki nie są zdolne wziąć w zastaw kupowaną nieruchomość za granicą, ale wymagają zastawu w formie innej nieruchomości, która znajduje się na terytorium Polski. Zalecamy skontaktować się z Państwa własnym bankiem lub prywatnym bankowcem i omówić z nim warunki finansowania przez Państwa bank. Firma Rellox oczywiście udzieli pomocy podczas negocjacji i dostarczy niezbędną dokumentację.

Dalsze możliwości rozdzielenia płatności ceny kupna w czasie to inwestycja w nieruchomość w ramach nowych projektów developerskich przed lub w czasie budowy. Płatność ceny kupna jest podzielona na kilka rat w czasie budowy, a kupujący nie musi całej kwoty wpłacać od razu.

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: