Nieruchomości zagraniczne

Nieruchomości zagraniczneZakup nieruchomości rezydencyjnych za granicą regulują przepisy oraz system podatkowy obowiązujący w kraju, w którym znajduje się nieruchomość. Większość krajów jest otwarta na zagranicznych inwestorów poszukujących nieruchomości rezydencyjnych, a nawet stara się wspierać ich działania. Jeszcze do niedawna w niektórych krajach warunkiem niezbędnym do nabycia nieruchomości było założenie firmy by następnie w jej imieniu nieruchomość nabyć. Taka sytuacja panowała np. we Włoszech lub w Austrii. Wstąpienie tych krajów do Unii Europejskiej zniosło te trudności i obecnie możliwy jest nabycie nieruchomości przez osobę fizyczną lub prawną bez konieczności zakładania firmy.

W niektórych krajach nadal dla określonego typu nieruchomości obowiązują specyficzne warunki użytkowania określane przez lokalną gminę. Takich nieruchomości jest stosunkowo wiele.

Z zakupem związane są także inne koszty dotyczące jego realizacji. W większości krajów nabywca płaci bądź podatek od przeniesienia własności nieruchomości lub VAT (w przypadku nowych nieruchomości). Nabywca reguluje też opłaty notarialne, wpis do rejestru nieruchomości oraz ewentualnie inne regionalne opłaty. Firma Rellox zapewnia swoim Klientom kompleksową obsługę w zakresie przeniesienia własności, szczegółowe przygotowanie zwiazanych z tym opłat i podatków.

Nasza baza danych obejmuje oferty z prawie 30 krajów:

Podstawowe informacje o warunkach zakupu nieruchomości rezydencyjnych w poszczególnych krajach znajdą Państwo tutaj.

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: