Informacje o lokalizacjach

Toskania

We włoskiej Toskanii nowe budownictwo jest ograniczone, a więc ciągle zachowuje swoją wyjątkowość. Miejscowe kamienne domy rustykalne znajdujące się na zboczu z widokiem na morze nie są tanie (od ok. 700.000 EUR), ale za przywilej bycia jednym z nielicznych wybranych płaci się wszędzie na świecie. W Toskanii znajdują się także znane miejscowości letniskowe, np. Forte dei Marmi, Marina di Pietrasanta, z plażami piasecznymi. W tych bardziej ekskluzywnych letniskach ceny wahają się od ok. 300.000 EUR za apartament i od ok. 600.000 EUR za dom.

Sardynia

Sardynia dla zainteresowanych kupnem nieruchomości nad morzem przedstawia jedną z najbardziej ulubionych destynacji. Kupujący są zainteresowani szczególnie popularnymi ośrodkami nadmorskimi w północnej części wyspy, niemniej w tej części znajdują się również prestiżowe lokalizacje, jak np. Porto Cervo, gdzie ceny nieruchomości są stosunkowo wysokie a cena apartamentów waha się od ok 300.000 EUR. W mniej popularnych, ale mimo to bardzo pięknych, lokalizacjach (jak np. Costa Paradiso) ceny wahają się od ok. 180.000 EUR za apartament i od ok. 350.000 EUR za dom.

Liguria

Riwiera Liguryjska znajduje się w zachodniej części Włoch sąsiadujących z granicą francuską i obejmuje znane miejscowości letniskowe jak San Remo czy Bordighera. Oferuje plaże kamieniste i piaszczyste. Ze względu na stosunkowo górzysty teren większość domów znajduje się na zboczu i nie posiada bezpośredniego dostępu do morza, ceny domów wahają się od ok. 450.000 EUR i apartamentów od ok. 200.000 EUR.

Dolomity

Właściciele nieruchomości w Dolomitach mogą czerpać korzyści z ich strategicznego położenia. Oprócz nart zimą jest to także dogodne miejsce na wycieczki nad morze i nad włoskie jeziora, jak Lago di Garda i inne, ze stosunkowo wygodnym dojazdem.

Starsze apartamenty w Dolomitach kosztują w przybliżeniu od 120 000 Euro. Ceny starszych domów zaczynają się na poziomie ok. 300 000 Euro. W przypadku nowych budynków należy liczyć się z kwotami od ok. 4 000 Euro/m². Dużo jednak zależy od konkretnej lokalizacji. W prestiżowych ośrodkach, jak Cortina d´Ampezzo czy Val Gardena, ceny nieruchomości mogą być nawet dwa razy wyższe niż w niektórych z pozostałych ośrodków. Do najpopularniejszych miejsc w Dolomitach należą także Kronplatz, Val di Fiemme, Val di Fassa, Merano czy Val di Sole.

Należy także wspomnieć o regionie Livigno i Bormio. Geograficznie nie należy on już do Dolomitów, ale do włoskich Alp. Znajduje się w otwartej dolinie rzeki Aqua Granda na wysokości 1800 metrów n. p. m., w bezpośredniej bliskości granicy ze Szwajcarią i należy do najpopularniejszych włoskich ośrodków. Livigno ma także statut strefy bezcłowej – nie płaci się tu podatku VAT ani akcyzy. Po korzystnych cenach można tu kupić przede wszystkim odzież, paliwa, alkohol i perfumy.

Obszar jezior północnych

Stosunkowo ulubioną lokalizacją wśród czeskich inwestorów jest obszar jezior Lago di Garda czy Lago di Como. Lokalizacja odznacza się połączeniem środowiska górskiego, widoków na jezioro, bujnej wegetacji i klimatu śródziemnomorskiego. Ceny apartamentów zaczynają się już od ok. 150.000 EUR a ceny domów od ok. 350.000 EUR. Na tych obszarach znajdują się także nieruchomości luksusowe, czy typu apartamentowego lub ekskluzywne wolnostojące wille. Do najbardziej znanych ośrodków należy Riva del Garda i Salo u Lago di Garda lub Como i Lecco u Lago di Como.

Wybrzeże Adriatyckie

Ceny apartamentów 1+1 nad Morzem Adriatyckim, np. tereny Lignana, zaczynają się już od ok. 150.000 – 200.000 EUR.

Południowe Włochy

Obszary w południowych Włoszech, np. Kalabria, jeszcze nie są pod masowym przypływem inwestorów, a więc ceny nieruchomości są tu przyjazne i małe apartamenty nad morzem można nabyć już od ok. 80.000 EUR. Odwrotną stroną medalu jest brak rozwiniętych usług.

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: