Informacje o lokalizacjach

Zainteresowanie kupujących skupia się na ulubionych wybrzeżach, np. Costa del Sol lub Costa Blanca. Na rynku są do dyspozycji nowe apartamenty od ok. 120.000 EUR, domki szeregowe od ok. 200.000 EUR oraz domy wolnostojące od ok. 300.000 EUR. Wiele z tych nowych projektów powstaje bezpośrednio na polach golfowych i blisko plaży. Wspaniale działa możliwość dalszego wynajmu. Niektóre hiszpańskie centra wypoczynkowe i projekty developerskie przeżyły niedawno po latach wzrostu cen nieruchomości spadek cen, szczególnie ze względu na wzrost podaży nad popytem i stosunkowo znaczne połączenie z inwestorami brytyjskimi, także zalecamy przy zakupie nieruchomości zwrócić uwagę na jakość projektu i lokalizację.

Hiszpania jest rajem nieruchomości golfowych. W ostatnich latach powstało tu wiele projektów i oferta jest bardzo szeroka – od standardowych projektów aż po luksusowe. Indywidualni inwestorzy są zainteresowani szczególnie projektami w pobliżu morza – na tym Hiszpania korzysta ze względu na długość morskiego wybrzeża. Ale rozpoczęto też budowę resortów także dalej od morza, które chcą swoim mieszkańcom zaoferować spokój, wysokiej jakości mieszkanie, usługi i dobre warunki golfowe.

Najbardziej ulubionym regionem jest południowa część Hiszpanii. W samej Andaluzji powstało ponad 60 pól golfowych, w tym około 30 na morskim pobrzeżu Costa del Sol (czasami nazywanym też Costa del Golf). Ceny „od“ w przypadku nieruchomości golfowych na Costa del Sol, szczególnie w takich obszarach popularnych jakim jest Marbella, wahają się powyżej nadmienionej średniej. Developerzy budują też ochoczo w tańszych regionach jak Costa de la Luz lub Costa Cálida. Wyspy Kanaryjskie jak Fuertventura również oferują nieruchomości golfowe, ceny są porównywalne z tymi na lądzie. Przeciwnie ceny na Majorce lub Ibizie są wyższe.

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: