Nieruchomości i grunty budowlane we Wiedniu

Nieruchomości i grunty budowlane we WiedniuInwestycje w nieruchomości w dużych miastach oraz w stolicach to alternatywa do inwestycji w rejonach turystycznych. Obiekty rekreacyjne można wynajmować krótkoterminowo lub służą tylko i wyłącznie jakoś drugie mieszkanie. W Austrii największym zainteresowaniem inwestorów cieszy się głównie Wiedeń oraz Salzburg.

W Austrii panują idealne warunki ekonomiczne, które związane są ze stabilną sytuacją polityczną oraz gospodarczą, a sam Wiedeń, w porównaniu z innymi europejskimi metropoliami, jest najodpowiedniejszym miastem do inwestowania. Porównując wysokość czynszu, Wiedeń jest tańszy niż np. Frankfurt, Bruksela, Rzym czy Praga. W stolicy Austrii przeważa popyt na wynajmy długoterminowe obiektów komercyjnych oraz większych kompleksów budowlanych.

W Wiedniu ma swoją siedzibę wiele firm i organizacji, np. koncern ÖMV, organizacja OBSE, OPEC lub UNOOSA. Ceny nieruchomości w Wiedniu wciąż rosną. Dla inwestorów może to oznaczać nie tylko zysk z wynajmu, ale i wzrost wartości nieruchomości w czasie.

Nieruchomości w Wiedniu na sprzedaż:

  • Mieszkania: Oferta obejmuje bardzo szeroką skalę mieszkań od normalnych, po luksusowe penthouse. Na ceny poszczególnych nieruchomości ma oczywiście wpływ ich stan, kiedy zostały wybudowane, lokalizacja oraz czy są wyposażone i umeblowane. Najdroższe są oczywiście w samym centrum Wiednia.
  • Wille i domki rodzinne: Wiedeń oferuje wiele starszych i nowych domów rodzinnych i kamienic na sprzedaż.

Podstawowe informacje o Wiedniu

  • Liczba obywateli: około 1 700 000 (dane z 2011 roku)
  • Powierzchnia: 414,65 km²

Photo: Canadastock/Shutterstock

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: