Nieruchomości w Niemczech

Nieruchomości w NiemczechNiemcy są głównym motorem napędzającym europejską ekonomikę oraz jednym z najstabilniejszych państw na Starym Kontynencie. Dlatego nieruchomości w tym kraju wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem zagranicznych inwestorów. Wielu z nich kupuje w Niemczech nieruchomości przeznaczone do długoterminowego wynajmu. Wręcz odwrotna sytuacja jest np. w Hiszpanii, gdzie inwestorzy zainteresowani są przede wszystkim obiektami rekreacyjnymi do krótkiego wynajmu.

Właściciele nieruchomości w rejonach turystycznych mogą być także zainteresowani inwestowaniem w budynki mieszkalne w Niemczech. Może to być doskonałym dopełnieniem dywersyfikacji ich portfela w dziedzinie nieruchomości. Inwestycje te mogą się także stać interesującą alternatywą dla inwestrów, którzy sami nie chcą korzystać z nieruchomości ani traktować jej jako swoje drugie mieszkanie.

Największym zainteresowaniem cieszą się duże niemieckie miasta, jak: Berlin, Frankfurt, Monachium, Hamburg lub Stuttgart. Po zjednoczeniu Niemiec, Berlin stał się nie tylko siedzibą rządu federalnego, ale i kosmopolitycznym centrum biznesu międzynarodowego.

Niemieckie miasta są siedzibą wielu światowych firm i instytucji. We Frankfurcie mieści się Europejski Bank Centralny oraz inne międzynarodowe banki i instytucje. Stuttgart może się pochlubić fabryką samochodów marki Porsche i Mercedes. W stolicy Bawarii, Monachium, znajduje się fabryka BMW oraz oddziały wielu międzynarodowych firm. Miasta te przyciągają wykwalifikowanych i wiarygodnych klientów, którzy są zainteresowani dzierżawą długoterminową oraz przyczyniają się do wzrostu wartości nieruchomości.

Dodatkowo w Niemczech wynajmowanie mieszkań jest bardzo popularne, co czym świadczy najwyższy wskaźnik w całej Unii Europejskiej, według którego, ponad 50% Niemców wynajmuje mieszkania. Dochód z wynajmu nieruchomości mieszkalnej w Niemczech wynosi 7 % w skali roku, a nieruchomości handlowej (np. sklep) może sięgać aż 10% rocznie.

Nabycie nieruchomości w Niemczech nie jest zbyt skomplikowane dla inwestorów z zagranicy. Wystarczy, że nabywca przedłoży ważny paszport oraz ma wystarczające finanse. Przebieg transakcji nadzoruje notariusz państwowy odpowiedzialny za jej prawidłowość i zgodność z niemiecką legislatywą. Po zapłaceniu ustalonej sumy oraz uregulowaniu podatku od nabycia nieruchomości, notariusz dopilnuje przeniesienia praw własności nieruchomości na nowego właściciela.

Nieruchomości w Niemczech na sprzedaż

  • Mieszkania w Berlinie na własny użytek i do wynajęcia
  • Mieszkania w Niemczech do wynajęcia
  • Obiekty handlowe
  • Kompleksy mieszkaniowe na sprzedaż

» Zapraszamy do odwiedzenia bazy nieruchomości w Niemczech

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: