Zakup nieruchomości na Majorce

Nieruchomości na MajorceAczkolwiek Majorka należy administracyjnie do Hiszpanii, to jednak rynek nieruchomości na Majorce trochę różni się od kontynentalnego. Majorka jest bardziej ekskluzywnym miejscem do życia, domy tu nabyły znane osobistości, usługi są na wysokim poziomie i również ceny nieruchomości są nieco wyższe – apartamenty od ok. 200.000 EUR, dom szeregowy od ok. 300.000, dom wolnostojący od ok. 500.000 EUR. Podobnie jak Majorka na tym samym poziomie są inne Wyspy Balearskie - Ibiza i Menorca.

Warunki nabycia nieruchomości położonych na wyspie dla osób fizycznych i prawnych pochodzących z Polski są takie same, jak w przypadku obiektów znajdujących się na lądzie. W hiszpańskiej legislatywie nie występują żadne przeszkody utrudniające nabycie nieruchomości przez polskich inwestorów. W celu przeniesienia własności nieruchomości należy uzyskać hiszpański numer podatkowy NIE. Dokumentem o własności jest wpis notarialny o własności nieruchomości Escritura de compraventa.

Jednorazowe podatki i opłaty związane z nabyciem nieruchomości

W przypadku zakupu nowej nieruchomości kupujący (pierwszy nabywca) płaci VAT w wysokości 7%. W przypadku zakupu starszej nieruchomości kupujący płaci podatek od przeniesienia nieruchomości w wysokości 6 - 7%. Opłaty notarialne oraz inne opłaty z przeniesienia wynoszą ok. 3 % ceny kupna nieruchomości.

Regularne opłaty związane z własnością nieruchomości

W przypadku, gdy mamy do czynienia z nieruchomością w ramach kompleksu/resortu właściciel nieruchomości płaci tzw. Comunidad (sprzątanie wspólnych powierzchni, służby straży ochronnej, pielęgnację zieleni, czyszczenie basenu itp., w tym fundusz remontowy) – wysokość tych opłat zależy od jakości projektu i świadczonych usług.
Usługi i energie – woda, energia el., gaz, telefon
Podatek od nieruchomości - około 0,7%, oparty jest na stawkach tabelkowych nieruchomości zgodnie bazą danych miejscowego urzędu.
(W razie zainteresowania istnieje możliwość znalezienia dla klienta usług firmy zarządczej, która będzie zarządzać nieruchomością na podstawie życzeń klienta – np. dalsze wynajęcie, usługi porządkowe, prowadzenie rachunku itp. Kalkulacja usług jest przygotowana indywidualnie dla klienta.)

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: