Zakup nieruchomości w Austrii

Zakup nieruchomości w AustriiNieruchomość (apartament, dom rodzinny, pensjonat, hotel) w Austrii może bezpośrednio nabyć osoba fizyczna i prawna z UE, bez konieczności zakładania firmy na terenie Austrii.

Standardowe jednorazowe opłaty i podatki płacone przez nabywcę:

Podatek od przeniesienia własności nieruchomości: 3,5 % (z ceny kupna nieruchomości)
Rejestracja w katastrze nieruchomości: 1,1 %
Opłaty notarialne: 2-3 % (+VAT)
Prowizja dla biura nieruchomości: 3 % (+VAT)
Inne koszty (uwierzytelnienie podpisów itp.): ok. 350 EUR

Warunki płatności

Nabywca wpłaca cenę kupna na specjalny rachunek notarialny, na którym pieniądze są deponowane i przekazane sprzedawcy w momencie uzgodnionym w umowie kupna-sprzedaży. U notariusza należy także zdeponować podatek od przeniesienia własności nieruchomości, opłatę rejestracyjną i pozostałe opłaty notarialne.

Umowa kupna-sprzedaży i wpis do katastru

Umowa kupna-sprzedaży jest przygotowana przez notariusza austriackiego. Firma Rellox zajmuje się tłumaczeniem i ustaleniem stanowiska prawnego do projektu umowy tak, aby najlepiej odpowiadał interesom klienta - kupującego. Wpis nowego właściciela do katastru nieruchomości następuje po ok. 2-4 tygodniach od podpisania umowy.

Dodatkowe usługi

Po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży, firma Rellkox we współpracy z notariuszem, zajmuje się uiszczeniem wysokości podatku i różnorodnych opłat administracyjnych, zgłoszenie pobytu, przemeldowanie itd.

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: