Domy w Chorwacji na sprzedaż

Decyzję o nabyciu domu w Chorwacji podjęło już wielu Polaków i Polek, a kolejni myślą o zrobieniu takiego kroku. Zapraszamy zatem do zapoznania się z dokładniejszymi informacjami na temat zakupu willi lub domu w Chorwacji.

» Nasz typ: oferta domów jednorodzinnych oraz willi w Chorwacji na sprzedaż.

Większość klientów zainteresowanych nabyciem nieruchomości w Chorwacji poszukuje takich obiektów, które oferują widok na morze oraz jak najkrótszą odległość od plaży. Nic dziwnego zatem, że zainteresowanie zagranicznych inwestorów jest skupione na domach i willach znajdujących się nad samym morzem. Najbardziej pożądane są domy ulokowane w pierwszej linii zabudowy od morza, które z oczywistych powodów są najdroższe. Z drugiej strony są to doskonałe inwestycje, ponieważ podobnie ulokowanych nieruchomości wciąż ubywa, a ich cena będzie rosła.

Ceny nieruchomości w Chorwacji są stosunkowo stabilne, a koszt nabycia pięknego domu to około 200 000 Euro. Tuż po zażegnaniu konfliktów na Bałkanach, ceny nieruchomości spadły do minimum. Od tamtego czasu ich wartość bardzo szybko wzrasta, ale wciąż chorwacki rynek nieruchomości ma wiele do zaoferowania. Poważne zmiany nie zaszły nawet po światowym kryzysie ekonomicznym w 2008 roku, który przyniósł ze sobą gwałtowny spadek cen nieruchomości w wielu krajach. I w tamtym okresie, Chorwacja cieszyła się zainteresowaniem inwestorów przede wszystkim z Niemiec, a ceny utrzymywały się na stabilnym poziomie z tendencją do trwałego wzrostu rzędu kilku procent rocznie.

Bogata oferta nieruchomości na sprzedaż obejmuje domy znajdujące się na stałym lądzie (Dalmacja, Istria) oraz na wyspach, jak np. Korčula, Brač lub Hvar. Jeżeli są Państwo zainteresowani domem lub willą, która jest obecnie w budowie, mają jeszcze Państwo możliwość wpływu na wykończenie wnętrza.

Zakup nieruchomości w Chorwacji

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo szczegółowy opis procesu zakupu nieruchomości w Chorwacji. Należy pamiętać o dokładnym skontrolowaniu nabywanej nieruchomości, co pozwoli uniknąć ewentualnych późniejszych problemów i niejasności. W przypadku wszystkich nieruchomości znajdujących się w naszej ofercie, gwarantujemy dokładną ich kontrolę oraz załatwienie wszystkich niezbędnych formalności.

Sprzedaż nieruchomości w Chorwacji

Rynek obrotem nieruchomości w Chorwacji rządzi się obowiązującymi dla tego państwa ustawami i przepisami podatkowymi. Obecnie w tym kraju nie ma podatku od zysków kapitałowych, ale jeżeli zdecydują się Państwo na sprzedaż nieruchomości do trzech lat od jej nabycia, nie można uniknąć zapłaty podatku dochodowego. Jego wysokość jest ustalana na podstawie 25% różnicy między ceną nabycia i sprzedaży. W przypadku sprzedaży nieruchomości po okresie trzech lat od jej nabycia, zostaną Państwo zwolnieni z konieczności uiszczenia podatku dochodowego.

Luksusowe wille

Chorwacja oferuje szeroką paletę możliwości nabycia luksusowych nieruchomości, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Doskonale położone ekskluzywne wille za milion euro oferują maksymalny komfort oraz zupełną prywatność. Wiele z nich znajduje się tuż nad morzem. Posiada własne molo i przystań, co na pewno zachwyci miłośników rejsów morskich. W przypadku wielu luksusowych nieruchomości zapewniony jest kompleksowy serwis związany z zarządzaniem i utrzymaniem domu.

Jeżeli są Państwo bardziej zainteresowani zakupem mieszkania czy apartamentu, niż nabyciem domu, zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. Sprzedaż apartamentów w Chorwacji.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: