Pierwsza część połączenia Kaprunu z lodowcem Kitzsteinhorn – już wkrótce

Już tylko kilka dni pozostało do otwarcia w Kaprunie pierwszej części długo oczekiwanego projektu K-onnection.

Projekt obejmuje dwie duże kolejki linowe prowadzące bezpośrednio z Kaprunu do ośrodka narciarskiego Maiskogel i stamtąd dalej do stacji Langwiedboden w ośrodku lodowcowym Kitzsteinhorn. Dzięki temu możesz nałożyć narty już w centrum Kaprunu i wygodnie wyjechać aż pod Kitzsteinhorn. Wieczorem bez problemu zjechać z góry aż do doliny – prosto do centrum miasta.

14 grudnia zostanie uruchomiona 10-osobowa kolejka kabinowa Maiskogelbahn, prowadząca z Kaprunu (768 m n.p.m.) na Maiskogel (1 570 m n.p.m.). Kolejka linowa przewozi do 2 800 osób na godzinę, a przejazd trwa zaledwie 12 minut. Prowadzi przez nową stację pośrednią Stanger, która zapewnia dostęp do ośrodka dla początkujących i szkoły narciarskiej. Na dolnej stacji można odwiedzić nowe centrum Kaprun Center, w którym znajdują się kasy, sklep ze sprzętem sportowym, wypożyczalnia i przechowalnia aż na 2 000 par nart. Kolejka linowa będzie czynna również latem, więc turyści będą mogli łatwo dotrzeć do oznaczonych szlaków.

Kitzsteinhorn

Druga część projektu, połączenie Maiskogelu z Kitzsteinhornem kolejką linową 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-Konnection, zostanie zakończona w grudniu 2019 roku. Kolejka będzie miała przepustowość 2 700 osób na godzinę, a jazda potrwa 9 minut. W ramach całego projektu kładziony jest nacisk na maksymalny komfort narciarzy i wykorzystanie najnowocześniejszych technologii.

W praktyce nowości te oznaczają, że z centrum Kaprunu można dojechać sześcioma kolejkami linowymi do górnej stacji na Kitzsteinhorn leżącej na wysokości 3 029 metrów. Ten łańcuch kolejek będzie liczył ogółem 12 km. Pokonane w ten sposób przewyższenie 2 261 metrów będzie największe w Alpach Wschodnich.

Dzięki tym zmianom ośrodek lodowcowy będzie nowo dostępny z dwóch różnych miejsc – z dolnej stacji kolejki Gletscherjet dla dziennych gości oraz z centrum miasta dla tych, którzy są zakwaterowani w Kaprunie w hotelu lub własnym apartamencie. Kaprun będzie mógł teraz zaoferować pewność pokrywy śnieżnej od października aż do wiosny, co jeszcze bardziej podniesie jego reputację alpejskiej top destynacji. Zwiększy się również jego atrakcyjność dla inwestorów.

Jesienią 2019 roku, tuż przed otwarciem drugiej kolejki linowej, zostanie w Kaprunie zakończony nowy projekt apartamentów. Apartamenty będą przeznaczone do wynajęcia, ale jednocześnie właściciele będą mogli przez kilka tygodni w roku korzystać z nich do własnych potrzeb. Komfort pobytu zapewnią im usługi tego kompleksu, takie jak restauracja lub wellness z basenem.

W centrum Kaprunu, w odległości krótkiego spaceru od stoku narciarskiego Maiskogel, znajduje się na sprzedaż piękny apartament z tarasem i miejscem parkingowym w garażu.

Doskonale zlokalizowany jest również kolejny nowy apartament w kompleksie z centrum wellness i fitness. Z tego apartamentu do centrum Kaprunu i do nowo wybudowanej kolejki linowej można łatwo dotrzeć pieszo. Auto może przez cały czas pobytu pozostać zaparkowane na sąsiednim parkingu.

» Oferta nieruchomości na sprzedaż w Kaprunie

Foto: Tatiana Popova/Shutterstock, nikolpetr/Shutterstock, Rellox

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: