Inwestycje w nieruchomości

Inwestować można na wiele sposobów. Bardzo popularną formą jest standardowa lokata, która niewątpliwie ma swoje zalety. Ulokowany kapitał pozwala osiągnąć bezpieczny zysk, ale niestety z niską stopą zwrotu. Jednak bezpieczny nie zawsze oznacza efektywny. Istnieją dużo bardziej skuteczne i korzystne sposoby inwestowania.

Inwestycje w nieruchomości

Polacy traktują nieruchomości jako bardzo ciekawą i bezpieczną formę inwestowania. Według badań Biostat, 75% Polaków zainwestowałoby w nieruchomości.

Z lokat odpłynęło najwięcej pieniędzy w historii.
Polacy inwestują w nieruchomości.

(Property News)

 

75% Polaków zainwestowałoby w nieruchomości.

Decydując się na inwestowanie w nieruchomości otrzymujesz wiele korzyści. Nie tylko zabezpieczasz swój kapitał w czasach niskich stóp procentowych, ale wartość twojej nieruchomości rośnie w czasie. Dodatkowo masz możliwość otrzymać ciekawe dochody z wynajmu długoterminowego lub krótkoterminowego. Niektóre projekty oferują nawet gwarantowane stopy zwrotu. Oczywiście macie pełną kontrolę nad swoją własnością, możecie ją w dowolnym momencie sprzedać lub wynająć.

Polacy wciąż uznają nieruchomości za jedną z najlepszych inwestycji.

(Business Insider)

 

Inwestowanie w nieruchomości zagraniczne

Chociaż wiele osób posiada co najmniej jedną nieruchomość w Polsce, to nie wiele z nas ma doświadczenie z inwestowaniem w nieruchomości za granicą. A przecież posiadanie nieruchomości zagranicznej daje wiele zalet i możliwości. Przede wszystkim w czasach politycznej, ekonomicznej i także zdrowotnej niepewności warto dywersyfikować swój majątek.

Polacy coraz częściej wybierają nieruchomości zagraniczne z myślą o ich późniejszej odsprzedaży lub wynajmie. Jesteśmy świadomi, że warto w ten sposób zdywersyfikować portfolio swoich aktywów i pasywów, ale nie zawsze wiemy jak to zrobić. Dlatego warto skorzystać z usług pośrednika, który się specjalizuje w nieruchomościach zagranicznych i przeprowadzi Cię przez cały proces zakupu i wszystkie formalności z tym związane.

Dlaczego inwestować w nieruchomości zagraniczne?

  • Świetny sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego i możliwość generowania dochodu w innej walucie. Nieruchomość zagraniczna daje przywilej dywersyfikacji geograficznej, walutowej, politycznej, rynkowej i podatkowej. Dodatkowo zapewnia możliwość podróżowania nawet w czasach zamkniętych granic.
  • Nieruchomość za granicą utrzymuje i nawet zwiększa swoją wartość dzięki czemu jest doskonałą ochroną przed inflacją.
  • Nieruchomości mają jedną ogromną przewagę. W odróżnieniu od innych form inwestycji, z nieruchomości można dodatkowo fizycznie skorzystać. Można w niej zamieszkać, wybrać się na wakacje lub na długi weekend. Inwestowanie w nieruchomości może być więc świetną zabawą.

 

5 najciekawszych krajów dla inwestorów

Świat jest ogromny i daje nieograniczoną ilość możliwości. Jak się w tym odnaleźć? Największym zainteresowaniem i powodzeniem w śród naszych klientów cieszą się Chorwacja, Austria, Włochy i Hiszpania, ale także miejsca tak egzotyczne jak na przykład Dubaj.

Nieruchomości inwestycyjne

Coraz bardziej popularną formą inwestowania są tzw. nieruchomości inwestycyjne. Ich przewaga polega n tym, że już w fazie projektowania i planowania są one przygotowywane pod wynajem. Taka nieruchomość jest zwykle zarządzana przez doświadczoną firmę, która się kompleksowo zajmuje nie tylko zarządzaniem nieruchomością, ale także dalszym wynajmem. Takie rozwiązanie jest całkowicie bezobsługowe dla właścicieli. Dodatkowo niektóre projekty oferują gwarantowane stopy zwrotu a to nawet sięgające 10%.

Jak rozpocząć inwestowanie?

Każdy jest inny i zawsze trzeba brać pod uwagę swoje preferencje i upodobania. Preferujemy różne lokalizacje, mamy różne cele i także rożne możliwości finansowe. Szczególnie pierwszy zakup nieruchomości zagranicznej może stanowić duże wezwanie. Najlepiej więc skorzystać z usług doświadczonej firmy, która się specjalizuje w pośredniczeniu przy zakupie nieruchomości zagranicznych.

Na te pytania musisz sobie odpowiedzieć zanim zaczniesz szukać nieruchomość zagraniczną

 

  • Gdzie chcesz kupić nieruchomość? Zastanów się jaki kraj preferujesz, gdzie chcesz spędzać czas, gdzie są potencjalni klienci w przypadku wynajmu lub w jakiej walucie chcesz mieć dochody. Jest dla Ciebie ważne, żeby dojechać samochodem? Wolisz nieruchomość nad morzem, w górach czy w mieście?
  • Jaki jest cel zakupu? Szukasz nieruchomość tylko dla siebie, swojej rodziny i znajomych, czy chcesz wynajmować? Jest to tylko inwestycja czy tam chcesz spędzać czas i ile?
  • Jakiej nieruchomości szukasz? Dom lub apartament? Jak duży? Z jakim wyposażeniem i udogodnieniami? Marzy Ci się basen lub sauna? Potrzebujesz miejsce parkingowe?
  • Jaki masz budżet? Jaką kwotę możesz i chcesz przeznaczyć na tą inwestycję? W jakiej walucie posiadasz swoje oszczędności i w jakiej będziesz dokonywać zakupu? Masz środki własne czy będziesz się posługiwać kredytem hipotecznym?


Warto pamiętać

Każdy kraj ma inne formalności, wymagania i procedury przy zakupie nieruchomości i także obowiązki dla właścicieli. Może to wyglądać skomplikowanie, ale i tu się sprawdzi doświadczony pośrednik w obrocie nieruchomościami zagranicznymi.  

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach inwestowania w nieruchomości zagraniczne? Szukasz doświadczonego pośrednika w obrocie nieruchomościami zagranicznymi, który przeprowadzi Cię sprawnie przez cały proces zakupu? Skontaktuj się z nami.

 

 

 

Nie przegap już nigdy więcej żadnej okazji! Dołącz do newslettera firmy Rellox i śledź nas w mediach społecznościowych.

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: