Budowa parku rozrywki na Costa Cálida zwiększy zainteresowanie regionem

W grudniu 2013 roku rozpoczęto budowę nowego parku rozrywki Paramount ulokowanego tuż przy słynnym kurorcie Puerto de Mazzaron. Park z tematyką filmową powstanie na powierzchni 158 hektarów i zaoferuje około czterdzieści różnorodnych atrakcji.

Można oczekiwać, że hiszpański park będzie znaczną konkurencją dla francuskiego Disneylandu, a to nie tylko ze względu na jakość samych atrakcji, ale również na piękno regionu z nowoczesną, rozbudowującą się infrastrukturą. W okolicy parku powstanie kilka hoteli, w tym dwa ekskluzywne resorty pięciogwiazdkowe, liczne restauracje, bary, kluby, nowoczesne centrum kongresowe (3 000 miejsc) oraz stadion (15 000 miejsc).

Oczekuje się, że każdego roku park przyciągnie ponad trzy miliony turystów, co będzie miało pozytywny wpływ na cały region. Wzrośnie nie tylko jego atrakcyjność, ale i wartość nieruchomości na Costa Cálida. W ostatnich latach ceny nieruchomości w tym hiszpańskim regionie znacznie spadły, dzięki czemu można nabyć obiekt mieszkalny lub mieszkalno-usługowy za przystępniejszą cenę (więcej informacji na temat zmian cen nieruchomości na Costa Cálida).

Właśnie teraz nastał idealny czas na inwestycję w tym regionie, ponieważ można oczekiwać, że ceny tutejszych nieruchomości szybko wzrosną. Podobna sytuacja miała miejsce w parku Disney World na Florydzie.

Dość istotne znaczenie ma również fakt łatwego dostępu do regionu drogą powietrzną (do lotniska międzynarodowego w Corvera jest tylko kilkanaście minut) oraz lądową (np. połączenie ekspresowe z Madrytem).

Otwarcie parku przedłuży sezon turystyczny na 33 tygodnie, co będzie miało zasadniczy wpływ na wzrost przychodów z tytułu najmu.

» Oferta nieruchomości na Costa Cálida

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: