Hiszpański rynek nieruchomości powoli wychodzi z kryzysu

Hiszpania jest bardzo popularnym krajem wśród zagranicznych inwestorów poszukujących nieruchomości rekreacyjnej. Zazwyczaj inwestują w rejonach Costa del Sol lub Costa Blanca, a według przewidywań, tendencja ta powinna się utrzymać.

Najwięcej inwestorów pochodzi z Francji, Rosji oraz z niektórych krajów pozaeuropejskich. Powodem jest obecna tendencja zmierzająca do stabilizacji cen. Na rynku pojawiły się także rozsądniejsze oferty. W poprzednich miesiącach nieruchomości były sprzedawane poniżej swojej wartości. Możemy posłużyć się przykładem: dom o wartości około 200.000 EUR w okresie kryzysu był  wystawiony na sprzedaż za 150.000 EUR, teraz cena wynosi około 190.000 EUR.

Takie podejście zagranicznych inwestorów jest mile widziane w Hiszpanii. Eksperci jednak przestrzegają przed zbyt pochopnym kupowaniem, ponieważ sytuacja na hiszpańskim rynku nieruchomości nie jest jeszcze do końca stabilna. W porównaniu z ubiegłym rokiem, liczba turystów wzrosła o około milion. Przyjemny klimat, miejscowa infrastruktura oraz doskonałe plaże przyciągają nie tylko turystów, ale mogą być atrakcyjne także dla inwestorów.

Hiszpański rynek nieruchomości wystawia obecnie na sprzedaż obiekty o wysokim standardzie, a przy tym za rozsądne ceny.

I w tym roku popyt na nieruchomości rekreacyjne powinien utrzymać się na tym samym poziome albo i wzrosnąć, co może pomóc Hiszpanii w przezwyciężeniu kryzysu.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: