Włochy przewidują obniżenie podatków

Już tylko kilka dni pozostało do oczekiwanego obniżenia podatku od sprzedaży nieruchomości we Włoszech. Rozporządzenie, które wejdzie w życie w dniu 1 stycznia 2014 roku uważane jest za krok, który powinien pomóc w rozwiązaniu problemów z którymi obecnie boryka się włoski rynek nieruchomości. Podatek zostanie zmniejszony o 900 euro na każdych 100 tysięcy euro za nieruchomość.

Krok ten może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży nieruchomości i bez wątpienia zachęci inwestorów do nabycia droższych obiektów. Przy zakupie domu o wartości 400 tysięcy euro można zaoszczędzić aż 3 600 euro. Kupując dom w celu stałego zamieszkania, można oszczędzić aż 1 236 euro za każde 100 tysięcy euro ceny sprzedawanej nieruchomości.

Jeden z maklerów specjalizujących się we włoskim rynku nieruchomości, charakteryzuje planowane zmiany jako „prawdziwy krok do przodu, który może przyczynić się do ożywienia rynku. Doradzam wszystkim inwestorom, aby zaczekali do stycznia z zakupem nieruchomości, ponieważ mogą zaoszczędzić dość znaczne kwoty.”

Z najnowszego raportu można wyciągnąć wnioski, że po kilku miesiącach niepewności i ogólnego braku zaufania, włoski rynek nieruchomości znów przeżywa rozkwit. Zawirowania polityczne spowodowały, że wielu inwestorów zrezygnowało z lokowania tutaj swoich kapitałów. Planowane zmiany rządowe powinny znów odbudować zaufanie i sprowadzić z powrotem zagranicznych inwestorów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą nieruchomości we Włoszech lub do kontaktu.

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:

Hot tips | Przygotowaliśmy dla Ciebie ponad 6000 nieruchomości z całego świata Kompletna oferta

Chcę otrzymywać oferty i nowości na temat (zagranicznych) nieruchomości na mój e-mail za darmo:
Język: